josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

who conquered the kingdom of judah? the babylonians the assyrians the jerusalems the persians unsubscribe · report · tue history
The ---- had a very precise language suited to many fields, unlike the ----- whose language was not as precise but also covered a number of fields. A. Greeks b
one of the reasons for studying history is that it tells the future and how we should live today. a. true b. false
Is it possible for two angles to be both congruent and complementary? Explain why or why not. Thank you for taking the time to answer the question :D
round 65.145 meters to 4 significant figures
A scientist's presuppositions are not as important as the observed data itself when suggesting a hypothesis? True or False
If y varies directly as x and y is 400 when x is r and y is r when x is 4, what is the numeric constant of variation in this relation?
what is another national organization that is involved in the research of disease is the?
find the product of (3x − 4)(2x2 2x − 1). 6x3 2x2 − 5x 4 6x3 14x2 − 11x 4 6x3 − 14x2 − 5x 4 6x3 − 2x2 − 11x 4
What makes sugar dissolve faster